Kultové budapeštianske divadlo Örkény SzínházKultové budapeštianske divadlo Örkény Színház uvádza monodrámu Pionierske srdce podľa slovenského bestselleru Samko Tále - Kniha o cintoríne.

Môj otec nemal ráde Čechov, Maďarov, Rusov, Židov, komunistov, cigáňov, spartakiády, pionierov, SZM, Zväzarm, ROH, Csemadok, SNP, Pražské povstanie, Zväz žien, Víťazný február, VOSR, ZČSSP, MDŽ, Oslobodenie a ani to nemal rád, keď na tzv. Slovenský štát povedali, že je tzv. To znamená, že je takzvaný. Na to vždy môj otec povedal, že komunisti sú takzvaní. Okrem toho počúval aj Slobodnú Európu, a to bolo vtedy tak veľmi zakázané, že až. Ja som to povedal RSDr. Gunárovi Karolovi, že môj otec počúva Slobodnú Európu, aby potom nebolo na mňa zle, že som to nepovedal. RSDr. Gunár Karol ma veľmi chválil, že som to povedal. Môjmu otcovi to odpustil ohľadom toho, že RSDr. Gunár Karol bol veľmi dobrý.

Od sedemdesiatych rokov chodí po Komárne šťúply, mierne zaostalý Samko Tále, zbiera kartóny a snaží sa len o jedno: stať sa priemerným obyvateľom Československej socialistickej republiky. Keď sa zmení politická situácia, nástojčivo hľadá, do akého priemeru by sa zase zaradil. V čom nájsť stratenú istotu prvomájových sprievodov?

Autorka knižnej predlohy: Daniela Kapitáňová
Preklad do maďarčiny: Tünde Mészáros
Dramatizácia: Barbara Ari-Nagy, Kriszta Bíró, Zita Szenteczki

Účinkuje: Kriszta Bíró

Scéna: Nóra Juhász
Dramaturgia: Barbara Ari-Nagy
Hudba: Árpád Kákonyi
Vizuál postavy: Andrea Kozma

Réžia: Zita Szenteczki

Premiéra: 2. marca 2018 v Budapešti
8. 10. 2019 | Späť Zdieľať

Najbližšie predstavenia

Zobraziť viac


<október 2019>
poutstštpisone
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16171819
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Fotoreportáže

Zobraziť viac