Pripravujeme

 
 


Stefan Canev: PANNA JANA a ČAJKA

(komédia a monodráma)

Dve jednoaktovky „Druhá smrť Jany z Arcu“ a „Peklo-to som ja“ žijúceho bulharského autora spojené do jedného predstavenia.

Predstavenie vzniká v rámci projektu „Divadlom zbližujeme Európu 3“ k 27.výročiu „nežnej revolúcie“ a k 25. Výročiu činnosti nezávislého Divadla a.ha, ktoré momentálne sídli na Malej scéne.

Ústrednou témou inscenácie je „umelec a jeho svedomie“.


Komédia o Panne Jane je o tom, ako sa stretne herečka, kat a boh v jednej cele. Tešiť sa môžete na mnoho komických situácií, na texty piesní od Ľubomíra Feldeka, hudbu Miloša Janouška (z kapely Jednofázové kvasenie) a spev Mirky Partlovej. Kat v tomto zvláštnom príbehu zastupuje bežných ľudí, nás, ktorí sa neustále prispôsobujeme dobe. Kat na jednej strane slúži moci, na strane druhej bojuje o vlastné prežitie. Kat ako lokaj mocných.

V tragikomickom diele bulharského dramatika, navštívi v cele smrti hrdinku francúzskej histórie sám pán Boh. Táto nadpozemská bytosť, ktorá všetko vie a všetko pozná, ponúkne úbohej Jane takmer ekzaktnú teóriu o nedokonalosti živočíšneho druhu, za ktorý sa hrdinka hodlá obetovať. Pán Boh kritizuje svoje nedokonalé dielo a Jana z Arcu má ešte šancu zachrániť si život, ale tá panna, ktorá sa nachádza v cele má konečne možnosť urobiť pre ľudí niečo veľmi dôležité a nezabudnuteľné.

Réžia: Štefan Korenči
Texty piesní: Ľ. Feldek
Hudba: Miloš Janoušek
 
Účinkujú: Mirka Partlová, Miroslav Málek,  Andrej Kováč a Judita Hansman

PREMIÉRA: 17. november 2016Chuck Palahniuk : STRAŠIDLÁ

Dramatizácia románu amerického autora Chucka Palahniuka nás zavedie do temných priestorov starého divadla, v ktorom sa stretnú podivuhodné postavy, ktoré zdanlivo nemajú nič spoločné. Spája ich situácia, v ktorej sa ocitli, ich bizardné životy a príbehy, ktoré si rozprávajú, aby prežili.

Réžia: A. Korenči

PREMIÉRA: JANUÁR 2017

Karel a Josef Čapek: ZO ŽIVOTA HMYZU

Komédia v troch dejstvách, v ktorej autori uplatnili kritický pohľad na súčasnú spoločnosť so sebeckými záujmami.

Réžia: A. Korenči

PREMIÉRA: JÚN 2017
 472407-(1).jpg


William Shakespeare: RICHARD III.

Inscenácia historickej hry najznámejšieho dramatika alžbetínskej doby Williama Shakespeara uvedieme pri príležitosti 25. výročia vzniku Divadla a.ha.

Réžia: Š. Korenči 

PREMIÉRA: JAR 2017


 
 

 

Súvisiace odkazy


<október 2016>
poutstštpisone
1
2
3
4
56
78
9
1011
1213
14
1516
1718
19
20
21
22
23
2425
26
27
28
29
30
31